Montaż dostarczanych przez nas płyt profilowanych z PCV i poliwęglanu jest bardzo prosty. To lekkie konstrukcje typu modułowego, które znacząco ułatwiają łączenie oraz montowanie na różnego rodzaju powierzchniach. Do pracy będziesz potrzebować jedynie miarki, podkładek, wkrętów, a także wiertarki lub wkrętarki z wiertłem do metalu o średnicy nieco większej od wkrętów. Dla przykładu wkręty 4,5 mm wymagają wiertła 7 mm.
Z kolei do przycinania poliwęglanu najlepiej zastosować szlifierkę kątową wraz z tarczą do cięcia metalu (opcjonalnie: pilarki tarczowej wyposażonej w tarczę o bardzo drobnym zębie). Cięcie zaczynaj od identyfikacji strony zabezpieczonej filtrem UV. Jest ona zaznaczona na każdej płycie. Paski i folie zabezpieczające ściągaj dopiero podczas montażu, by mieć pewność, w którym kierunku kłaść poliwęglan.
Przy układaniu płyt profilowanych pamiętaj o kierowaniu się od dolnego rzędu ku górze. Stosuj przy tym podkładki trapezowe lub faliste. Montuje się je przez górny trapez/falę w celu uniknięcia powstawania smug, które są potem widoczne od spodu na poliwęglanie. Łączenie płyt odbywa się na zakładkę, czyli poprzez zakładanie po jednym trapezie/fali na poprzedni arkusz. Przymocowanie do konstrukcji w miejscu połączenia wymaga przykręcenia przez obie płyty wkrętu.
Dodatkowe zasady, jakich powinieneś trzymać się podczas montażu płyt z PCV i poliwęglanu:
- Płyty mocujemy na łatach ułożonych prostopadle do długości płyt.
- Odległości między łatami to max. 50-60 cm.
- Ze względu na rozszerzalność materiału pod wpływem ciepła niezbędne jest nawiercanie większych otworów niż średnica trzpienia śruby o 2-3 mm.
- Odległość wierconego otworu od brzegu płyty nie może być mniejsza niż 4 cm.
- Minimalna zakładka poprzeczna 20 cm, minimalna zakładka wzdłuż płyty to 1 trapez.
- Minimalny spadek dachu to 8°.
- Płyta może maksymalnie wystawać poza konstrukcję 20 cm.
- Nie wolno układać ich na rozgrzanych powierzchniach.
- Nie montować płyt w temperaturze poniżej 5°C.